Family Power

Media

„Mamooo, nudzi mi się…” – kiedy pozwolić dziecku na nudę?

Mamoooo, nudzi mi się!!! Znacie to? Dziś w Pytanie na śniadanie byłam gościem właśnie w tym temacie.

Jak być dobrym rodzicem

Rewolucja w wychowaniu opracowana przez Dr Shefali Tsabary, ulubioną psycholog rodzinną znanej prezenterki Oprah Winfrey, już w Polsce. Program Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji został inspirowany oraz opracowany przy współpracy z Dr Shefali przez pierwszą w Polsce Coach certyfikowaną przez Dr Shefali Tsabary w Nowym Jorku. Dlaczego ta metoda jest tak innowacyjna i rewolucyjna? Świadome Rodzicielstwo łączy nauki wschodu z zachodnim podejściem. Dzięki temu otrzymujemy głęboki proces, docieramy do niekorzystnych przekonań i wartości, zaszczepionych podczas dorastania. Dostępne na rynku metody poruszają jedynie aspekt psychologiczny, a my wchodzimy znacznie głębiej do źródła problemu, co umożliwia głębokie zrozumienie na poziomie holistycznym.

Czytaj więcej na: https://kobieta.interia.pl/dziecko/news-jak-byc-dobrym-rodzicem,nId,4283169

Gniazdowanie: lepsza metoda rozstania?

Pandemia wprowadziła nie tylko wiele niepokoju do naszego życia, ale także w niektórych przypadkach wpłynęła na jego całkowitą zmianę. Wiele małżeństw zdecydowało się na rozstanie, jednak jak to zrobić, aby być w zgodzie ze sobą, oraz nie wprowadzać do życia dzieci niepotrzebnych perturbacji? Na pomoc przychodzi ornitologia, a dokładniej gniazdowanie. 🤗Miałam ostatnio okazję wymienić swoje spostrzeżenie na ten temat w artykule opublikowanym na portalu Interia, gdzie Monika Szubrycht szczegółowo opisała to zjawisko. Zapraszam do przeczytania całego artykułu, Monika rzetelnie opisała zjawisko gniazdowania włączając zarówno pozytywne jak i te wątpliwe aspekty.

Czytaj więcej na: https://styl.interia.pl/magazyn/news-gniazdowanie-lepsza-metoda-rozstania,nId,5418110

Świadome rodzicielstwo

9-miesięczny program rozwojowy dla Rodziców i osób zainteresowanych Świadomym Rodzicielstwem i rozwojem własnym. Rodzicielstwo nie pozostawia złudzeń, wyciąga na powierzchnie nasze cienie i to od nas zależy, czy okryjemy je blaskiem świadomości, czy też będziemy wypierać i udawać, że ich tam nie ma, lecz one i tak wrócą w dodatku ze zdwojoną siłą. Trudno jest uciec przed sobą, zwłaszcza jak się jest rodzicem.

Czytaj więcej na: https://kobieta.interia.pl/dziecko/news-akceptacja-bez-oceny,nId,4326515

Akceptacja bez oceny

Każdy z nas posiada trzy podstawowe potrzeby – bycia widzianym, bycia słyszanym i bycia docenianym, czy kochanym w zależności od definicji. Kiedy nie ma miłości bezwarunkowej, dzieci swoim życiem próbują zasłużyć na miłość rodziców. Proces świadomego rodzicielstwa to jest danie sobie samemu bezwarunkowej miłości – mówi Magdalena Wiatrowska, założycielka Instytutu Świadomego Rodzicielstwa i Edukacji.

Czytaj więcej na: https://kobieta.interia.pl/dziecko/news-akceptacja-bez-oceny,nId,4326515