W ostatnią sobotę lipca w Ukulele Kawiarnia & Bawialnia odbyły się dwie grupy warsztatów o śnie maluchów. W południe rozpoczęła się grupa dla rodziców niemowląt od urodzenia do 9 miesiąca życia, a po południu od 9 msc do 3 lat. Warsztaty prowadziła bliskościowa psycholog, doula, dyplomowana Promotor Karmienia Piersią Magdalena Komsta. Jest także autorką bloga Wymagające.pl, gdzie możecie znaleźć mnóstwo ciekawych i jest o śnie oraz High Need Baby.

Podczas warsztatów rozmawialiśmy o tym, co pomaga i przeszkadza w śnie nie tylko naszych maluchów, ale także naszym (przecież dziecko to także po prostu mały człowiek). Prowadząca wyjaśniła także dlaczego budzimy się w nocy i jak przebiegają fazy snu.

Następnie cała grupą udało się wskazać różne ciekawe rozwiązania oraz przydatne tricki, które ułatwią szybsze zasypianie oraz lepszy, głębszy sens malucha. Rozmawialiśmy o rytuałach, przytulankach, lawendowe, świetle i temperaturze. Kilka słów poświęconych było także współspaniu.

Na koniec prowadząca odpowiadała na całą gamę pytań. Czasu jak zwykle było za mało – gdyby była możliwość, to pewnie po 3 dniach byśmy wyszli 🙂 Na szczęście rodzice mogą kontynuować swoje rozmowy i szukać odpowiedzi w zamkniętej grupie Magdaleny Komsty dla uczestników jej warsztatów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *