Działalność

ŚWIATOWY DZIEŃ WCZEŚNIAKA W TORUNIU

17 listopada cała uwaga koncentruje się na tych malutkich wojownikach, którzy za szybko pojawili się na tym świecie. Obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka, na które to obchody w Toruniu zaprasza Stowarzyszenie „Instytut Rodzicielstwa”, Centrum dla rodzin „Akuku” oraz Bank Mleka Kobiecego w Toruniu.

Na spotkanie o godz. 14:30 zapraszamy rodziców małych bohaterów wraz z ich najcenniejszymi skarbami. Przede wszystkim chcemy się spotkać, porozmawiać, wesprzeć i świętować – skupimy się na pięknych historiach dzielnych maluszków i ich rodziców.  Każdy dzień z naszymi wojownikami to skarb.

Z kim także będzie można porozmawiać podczas naszego spotkania?
Kasia Seniuk z Akuku poprowadzi zajęcia sensoryczne od 13:30 do 14:30 (obowiązują zapisy, ograniczona liczba miejsc – zapisy pod nr tel. 664 926 393 ).
Po 14:30 Marta Kamińska (VENIA, Instytut Rodzicielstwa) pokaże, że można w chuście nosić też wcześniaka i jak może to wspaniałe wspomóc jego rozwój.
A Daria Sumińska (Potrzeby DzieckaInstytut Rodzicielstwa) podzieli się wiedzą o bliskości po trudnych początkach.
Będzie także Elena Sinkiewicz-Darol (Bank Mleka Kobiecego w Toruniu), która powie kilka słów o tym jak Bank wspiera wcześniaki i jak wiele mam wcześniaków wspiera Bank (a tym samym inne mamy).

Przede wszystkim jednak będzie można spotkać innych rodziców zmagających się z tymi samymi doświadczeniami i cieszącymi się tak samo z każdego małego-wielkiego kroku ich wojowników.

Ugości nas rodzinnie Akuku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zachęcamy do rezerwacji miejsca – dzięki temu będziemy mogli się dobrze przygotować na odpowiednią liczbę osób: STUK

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku: STUK

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *