DziałalnośćWarsztaty

O sztuce mówienia NIE z miłością i komunikacji pełnej empatii – warsztaty

Chcesz poznać bliżej filozofię wychowania opartą na zrównoważonej rodzinie i naturalnym przywództwie rodziców, którą opracował Jesper Juul? Chcesz wiedzieć więcej o empatyczne komunikacji w rodzinie, wzajemnym rozumieniu emocji i szacunku, stawianiu granic i odmawianiu? Przyjdź na nasze spotkania z certyfikowanym nauczycielem FamilyLab – centrum wspierania rodziny zalozonum przez Juula – Martą Marks z „Filiżanki Empatii”.

Stowarzyszenie „Instytut Rodzicielstwa”, „Filiżanka Empatii” i Kamienica Inicjatyw zapraszają na warsztat dla rodziców i opiekunów „Komunikacja empatyczna w rodzinie – co ją wspiera a co blokuje” oraz „Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem”. Niżej przeczytacie o warsztatach.

„Komunikacja empatyczna w rodzinie – co ją wspiera a co blokuje”

Czy czasami masz wrażenie że brak Ci słów, aby dotrzeć do swojego dziecka? Czy kiedy słyszysz jego „nie” to kończy Ci się cierpliwość? Czy zdarza się że nie rozumiesz skąd się bierze złość Twojego dziecka?
Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco to zapraszam na warsztat „Jak empatycznie rozmawiać z dziećmi”, podczas którego:

– przyjrzysz się potrzebom własnym i potrzebom dziecka
– zobaczysz co wspiera, a co blokuje komunikację z dzieckiem
– poćwiczysz reakcję na odmowę dziecka

Spotkanie opiera się na Porozumieniu bez Przemocy, będzie trwało 3 godziny oraz ma formę warsztatową, co oznacza dużo ćwiczeń praktycznych na własnych przykładach.

Data: 17.03.2018 r., g. 15:30-18:30

Miejsce: Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22

„Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem”

„Rodzice powinni mówić NIE z czystym sumieniem zawsze wtedy, gdy czują, że chcą to powiedzieć. Tylko w ten sposób pomogą dzieciom zbudować wystarczająco silną integralność, aby kiedyś same potrafiły- w swoim życiu- powiedzieć NIE wtedy, gdy trzeba będzie to zrobić” J.Juul

Czy kiedy mówisz „nie” masz poczucie winy? A kiedy słyszysz – poczucie odrzucenia? Lubisz odmawiać swojemu dziecku?
Na tym seminarium przyjrzymy się trochę sztuce odmawiania, spróbujemy wyjaśnić, dlaczego jest tak ważna w każdej relacji: przyjacielskiej, partnerskiej czy rodzicielskiej, a także dowiemy się jak „nie” pomaga budować i chronić naszą integralność.
Seminarium oparte jest na podejściu FamilyLab (Jaspera Juula).

Koszt: 20zł/os

Data: 17.03.2018r., g. 13:00-15:00

Mieksce: Kamienica Inicjatyw, ul. Kopernika 22

Na warsztaty obowiązują zapisy (w zakładce Sklep).

Spotkanie poprowadzi Marta Marks która o sobie pisze tak:
Jestem Trenerem Komunikacji Opartej na Empatii, ukończyłam drugi etapy Szkoły Trenerów ( http://www.szkolatrenerowempatii.pl/ ), i ciągle się doszkalam w tym zakresie poprzez różnego rodzaju konferencje, kursy, warsztaty NVC.
Pracuję też w oparciu o podejście Jaspera Juula, ukończyłam szkolenie Family Lab.
Prywatnie – jestem mamą, mój synek ma pięć lat, relacja z nim jest dla mnie najlepszym dowodem na to że empatyczna komunikacja wpływa na jakość kontaktu z drugim człowiekiem i wspomaga bliskość. W wolnych chwilach lubię czytać kryminały i tańczyć taniec brzucha.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *