Bez kategorii

Komunikat ws. autorstwa projektu LaktoStacji i Toruń Przyjazny Rodzinie

Przyjaciele,

Wczoraj, 25 lipca 2017 roku Urząd Miasta Torunia na swojej stronie internetowej torun.pl (http://www.torun.pl/pl/torun-przyjazny-rodzinom) podał nieprawdziwą informację, że Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej UMT jest inicjatorem projektów #ToruńPrzyjaznyRodzinie i #LaktoStacje. Oba pomysły są naszego autorstwa i zaproponowaliśmy Mój Toruń współpracę przy ich realizacji już w kwietniu 2017 roku. Z przykrością informujemy, że Urząd Miasta Torunia w sposób naruszający normy współżycia społecznego zawłaszczył projekty.

Informujemy, że od dnia 30 czerwca 2017 roku projekt LaktoStacji jest realizowany i uczestniczy w nim już 7 partnerów: biuro poselskie Joanna Scheuring-Wielgus – polityk, Karrotka, Kawiarnia Natura Słodyczy, SilkTouch Toruń, Wydawnictwo Adam Marszałek, Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu i Demico Family Rodzinny Salon Fryzjerski. Społeczna zbiórka na LaktoStacje prowadzona jest od czerwca 2017 roku na portalu Pomagam.pl (https://pomagam.pl/LaktoStacje).

Oczekujemy przeprosin, ujawnienia prawdziwego pomysłodawcy projektów, Stowarzyszenia Instytut Rodzicielstwa i reakcji władz naszego Miasta na takie zachowanie urzędników.

Stowarzyszenie „Instytut Rodzicielstwa” w Toruniu

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *