Alicja Stańco-Wawrzyńska

Jestem doradcą rodzicielskim, specjalizującym się w niemedycznym wsparciu laktacyjnym. W zakresie swoich usług służą konsultacjami i wsparciem rodziców, ze szczególnym uwzględnieniem osób przygotowujących się do rodzicielstwa i rodziców małych dzieci.

Jestem również doświadczonym wychowawcą i szkoleniowcem – przez prawie 10 lat wspierałam i motywowałam w rozwoju młodzież w wieku ponadgimnazjalnym spełniając się jako coach motywacyjny i rozwojowy. Pomagam młodzieży w planowaniu swojego rozwoju.

Zajmuję się także coachingiem macierzyńskim i work-life balans.

Nabywając doświadczenie osobiste jako matki wcześniaka i łącząc je z duszą naukowca, pogłębiałam wiedzę z różnych źródeł, weryfikując ją i zestawiając ze sobą. Pozwoliło mi to obalić część mitów i znaleźć najlepsze (lub przynajmniej optymalne) rozwiązania we wspieraniu zdrowego rozwoju niemowląt i dzieci. Tak odkryłam m.in. chustonoszenie, pieluszki wielorazowe, magię karmienia mlekiem mamy, rodzicielstwo bliskości, masaż Shantala czy metodę rozszerzania diety Baby-Led-Weaning.

Ukończyłam m.in. następujące szkolenia: dyplomowana Promotor Karmienia Piersią w Centrum Nauki o Laktacji, certyfikowana instruktorka aktywnej szkoły rodzenia w Fundacji Rodzić po Ludzku, „O karmieniu piersią dla mam” oraz „O kamieniu piersią – szkolenie dla personelu medycznego” przygotowany przez Centrum Nauki o Laktacji i NFZ, masaż Shantala, Psychorozwój dzieci i młodzieży, Bajkoterapia.

Zapraszam do śledzenia mojego profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/konsultant.alicja/